Ustawiane międzynarodowe spotkania?

FIFA prowadzi dochodzenie w sprawie towarzyskiego turnieju w Turcji, w którym Łotwa pokonała Boliwię 2:1, a Estonia zremisowała 2:2 z Bułgarią. Wszystkie bramki padły z rzutów karnych, z czego jedna po powtórzonym, kiedy wykonawca pierwotnie spudłował.

Ustawiane spotkania

Firmy bukmacherskie przyznały, że popularność obu spotkań wśród obstawiających wyniki była – jak na sparingi – niespotykanie wysoka.

Podejrzany turniej odbył się w Antalyi – zorganizowała go tajska firma Footy Sport International. Uczestnicy obu spotkań odnieśli wrażenie, że wyniki były ustawione, a sędziowie dążyli do konkretnych rezultatów.

Łotysze zwracają uwagę, że organizatorzy nie potrafili odpowiedzieć na pytanie, kto będzie spotkania sędziował. Nazwiska podane dwa tygodnie przed turniejem wskazywały, że będą to sędziowie z Czech, których nie ma na liście arbitrów FIFA. Tuż przed meczem organizatorzy poinformowali, że arbitrzy są Węgrami, ale oni sami przedstawili się jako Chorwaci.

– Byliśmy trochę skołowani, ale do rozpoczęcia spotkania pozostawało 15 minut i kierownik naszej reprezentacji nie chciał go opóźniać, wyjaśniając sytuację – mówi Martins Hartmanis z łotewskiej federacji. – Już dwa tygodnie wcześniej podejrzewaliśmy, że wyniki mogą być ustawione – dodaje Estończyk Mihkel Uiboleht.

Boliwijczycy, którzy anulowali zaplanowany na przyszły miesiąc wyjazd do Turcji na sparingi z Finlandią i Bułgarią, zaapelowali do szefa FIFA Seppa Blattera, aby dogłębnie wyjaśnił sprawę turnieju w Antalyi.

To nie pierwsze podejrzane sparingi w ostatnich miesiącach. We wrześniu przypadkowo sklecony zespół pod szyldem reprezentacji Togo poległ 0:3 Bahrajnowi, w spotkaniu organizowanym przez agenta z koneksjami w Singapurze. Dwa lata temu drużyna mieniąca się reprezentacją Zimbabwe, podłożyła się w kilku meczach tournée w Tajlandii i Malezji. Piłkarze przyznali potem, że w przerwie meczu otrzymywali instrukcje, aby dążyć do konkretnych wyników.

źródło: Gazeta Wyborcza

Podziel się informacją

Komentarze

    Dodaj komentarz

Logowanie

Newsletter

8-go każdego miesiąca otrzymasz od nas mail zawierający najważniejsze informacje i ciekawostki z rynku bukmacherskiego, które miały miejsce w poprzednich trzydziestu dniach.Dodatkowo prześlemy Ci aktualny adres 1xbet oraz otrzymasz zaproszenie do naszego zamkniętego czatu na Telegramie.

Ostatnie komentarze

    Shoutbox