Formuła 1 – Grand Prix Belgii- zapowiedź

Formuła 1 powraca po miesiącu wakacyjnej przerwy. Oczywiście tylko w przenośni, gdyż tak naprawdę wakacje dla pracowników zespołów trwały tylko dwa tygodnie. Nie ma chyba przyjemniejszego powrotu po wakacyjnej przerwie do ścigania, niż na tor Spa. Jest to ulubiony obiekt znacznej większości kierowców Formuły 1, a także jeden, z niewielu już w kalendarzu torów, łączących historię Formuły 1 z teraźniejszością. Cóż magicznego jest w tym miejscu, że kierowcy darzą go taka sympatią? Otóż, sama długość toru (ponad siedem kilometrów) sprawia, iż jest on najdłuższym torem obecnej Formuły 1. Do tego dołączyć należy mnogość różnego rodzaju zakrętów, w tym Eau Rouge, czy Pouhon „przechodzonych bez odjęcia” z prędkością sięgającą 260-280 km/h. O ile drugi z zakrętów jest tylko łagodnym łukiem o tyle Eau Rouge to prawdziwe wyzwanie. Sekcja składa się bowiem z dojazdu w dół, następnie prowadzi delikatnie w lewo, by w środku zakrętu i „w dołku” zmienić kierunek na prawy jednocześnie podjeżdżając pod górę. Wyjściem jest delikatny zakręt w lewo. W tym właśnie zakręcie FIA zadecydowała o zabronieniu używania systemu DRS. We wszystkich dotychczasowych weekendach Grand Prix, za wyjątkiem Monako, kierowcy mogli dowolnie sterować systemem DRS w sesjach treningowych i kwalifikacjach. Tutaj będzie zabronione to w tym właśnie zakręcie, co dodatkowo świadczy o jego wyjątkowości. Kierowcy w wyścigu będą mogli aktywować system DRS po sekcji Eau Rogue aż do strefy hamowania przy Les Combes.

 

Czy możemy spodziewać się wielkich zaskoczeń podczas weekendu? Spójrzmy, co przygotowały zespoły na nadchodzący weekend.

 

Zespół Renault rozpocznie „drugi etap” ze sporymi zmianami. Nie dość, że zaszły zmiany w składzie zespołu (Nicka Heidfelda zastąpił Bruno Senna) to jeszcze w samochodzie pojawi się duży pakiet poprawek. Dzięki temu zespół z Enstone chce doścignąć uciekającego im Mercedesa. Zmiany w aucie obejmują całą płytę podłogową, inne ustawienie zawieszenia, a także przeprojektowany układ wydechowy. Co ciekawe, nadal skierowany ku przodowi.

 

HRT łudzi się, że tor Spa-Francorchamps będzie pasował ich autu, a kierowcy nie mogą już się doczekać wyścigu na tym obiekcie. Aż tak znaczących zmian zespół nie wprowadzi podczas tego weekendu by móc nawet nawiązać walkę z zespołem Lotus.

 

Force India udaje się na ten obiekt także z niewielką ilością poprawek, natomiast z wielkimi nadziejami. Przypomnijmy, że w roku 2009 tylko kilka sekund dzieliło ich od pierwszego zwycięstwa w Formule 1.

 

W związku z obowiązkowymi wakacjami, zespół Mercedesa także miał ograniczoną możliwość wykonania dużego kroku naprzód. Niemniej zespół zapowiada ciężką pracę, aby przygotować jak najlepiej bolid na Grand Prix. Wpływ na motywację w zespole ma także fakt dwudziestej rocznicy startów Michaela Schumachera w Formule 1.

 

Przed drugą fazą sezonu Lotus natomiast zapowiada dalszy regularny postęp, co ważne, bardzo liczą na wyeliminowanie problemów z niezawodnością

 

Największych zmian w aucie dokonał chyba zespół Franka Williamsa. Pomóc w osiągnięciu lepszych wyników ma zapewnić nowy pakiet „aero” (całkowicie przeprojektowane tylne skrzydło i modyfikacja dyfuzora).

Zespoły RedBulla, McLarena, Ferrari i Subera dokonali najmniejszych zmian w bolidach. Szefostwo McLarena twierdzi, iż ich obecny pakiet najbardziej odpowiada charakterystyce toru Spa. Kombinacja podwozia, jak i najmocniejszy silnik stawiają ich w dość komfortowej sytuacji. Przypomnijmy, ze z ostatnich 10 Grand Prix Belgii pięć wygrał McLaren i pięć Ferrari. Czas rozpocząć typowanie! Zapraszam do dyskusji!

 

piotryna

Podziel się informacją

Komentarze

    Dodaj komentarz

Logowanie

Newsletter

8-go każdego miesiąca otrzymasz od nas mail zawierający najważniejsze informacje i ciekawostki z rynku bukmacherskiego, które miały miejsce w poprzednich trzydziestu dniach.Dodatkowo prześlemy Ci aktualny adres 1xbet oraz otrzymasz zaproszenie do naszego zamkniętego czatu na Telegramie.

Ostatnie komentarze

    Shoutbox