Ecopayz i bukmacherzy

Alternatywą dla Skrill i Netellera staje się ecoPayz. Przedstawiamy Wam gdzie za pomocą właśnie tego portfela dokonacie płatności u bukmacherów. Omówimy jak zasilicie konto ecoPayz, jak dokonacie wypłaty, jakie koszta są z tym związane oraz jak przebiega weryfikacja konta. Zapraszamy do lektury!

 

Krok po kroku:

1. Rejestrujemy się w ecoPayz (klik). Na główną walutę konta polecamy wybrać Euro (o tym dlaczego, przeczytasz w dalszej części artykułu).

2. Najlepiej jak dokonamy weryfikacji konta, przez co podniesiemy swój status (uzyskamy Silver). Wgrywamy dokument potwierdzający naszą tożsamość (dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy) plus rachunek za media lub wyciąg bankowy (wystarczy w formie PDF, nie są akceptowane zrzuty z ekranu).

Gdyby support nie zatwierdził naszych dokumentów, to polecamy je wysłać mailowo na adres customersupport@ecopayz.com

3. Jeżeli wszystko jest w porządku, to następnego dnia roboczego (choć często po godzinie, dwóch), nasze konto jest już zweryfikowane.

Teraz spokojnie możemy otworzyć darmowe (maksymalnie 10) subkonta walutowe w walucie PLN, USD, GBP i w wielu innych.

——————————————————————-

W jaki sposób możemy zasilić nasze konto ecoPayz:

1. Za pomocą przelewu (dla banku Pekao, wybieramy Opcje depozytu lokalnego). Prowizja 1.5%, ale minimum 1 Euro. Oficjalnie czas oczekiwania do trzech dni roboczych, w praktyce przelew może iść nawet 7 dni. Od razu wyświetla nam informację jaką kwotę w złotówkach pobierze nam z konta bankowego.

2. Za pomocą Trustly (wybieramy Opcje depozytu lokalnego, prowizja 2%, ale minimum 0.1 Euro). Natychmiast zasilimy nasze konto poprzez bank: Alior, Pekao, BGZ BNP Paribas czy ING Bank Śląski. Jeżeli mamy konto w: PKO Bank Polski, mBank, Getin czy Credit Agricole, to pieniądze zasilą nasze konto ecoPayz następnego dnia roboczego.

3. Poprzez Przelewy 24 (wybieramy Opcje depozytu lokalnego, prowizja 1.5%).

4. Za pomocą przelewu (SEPA), czas 1-2 dni, bez prowizji, przelew z naszego konta bankowego w walucie Euro.

5. Wpłata kartą (tylko VISA, prowizja 2.9%), ale wcześniej czeka nas jeszcze weryfikacja, że to my właśnie jesteśmy właścicielami karty. Po tym, zasilenia będą natychmiastowo.

6. Kartą Revolut (prowizja 2.9%, wybieramy płatność kartą kredytową).

7. Zasilenie poprzez Paysafecard (wybieramy Opcje depozytu lokalnego, prowizja 7%).

—————————————————————-

Karta Ecopayz, czyli jak wypłacimy nasze pieniądze:

1. Zamawiając ecoCard Mastercard (plastik)

Ecopayz Karta

Karta Ecopayz jest darmowa, jeżeli chodzi o koszt zamówienia i nie jest kartą zbliżeniową. Normalnie możemy nią płacić w sklepach czy w Internecie (omijamy wówczas prowizję 2%).

Mamy trzy waluty do wyboru: euro, dolar amerykański i funt brytyjski. Niestety nie ma złotego, więc aby ominąć zbyt duże ilości przewalutowań, Bukzaplac.pl poleca wybrać kartę w Euro. Również u nowych bukmacherów polecamy wybrać walutę Euro. Wówczas jedyne przewalutowania wystąpią przy wypłacie z bankomatów na terenie Polski (2.99% przewalutowanie dla Silver i 1.49% dla posiadaczy statusu Gold). Do tego dochodzi standardowa prowizja w wysokości 2%, ale minimum 1.5 Euro. Przy wypłacie pieniędzy w polskim bankomacie, odrzućmy kurs proponowany przez bank (czyli bez przeliczenia). Lepiej na tym wyjdziemy. Polecamy bankomaty Santander (wcześniej BZWBK), PKO BP oraz banków spółdzielczych, omijamy Euronet.

Najlepiej oczywiście mają gracze często przebywający w krajach, gdzie urzędową walutą jest Euro lub mieszkańcy terenów przygranicznych z Niemcami, Słowacją czy też Litwą. Nie dokonamy wypłaty Euro w bankomatach Euronet do tego przystosowanych (jest to usługa przygotowana tylko dla kart w walucie polski złoty).

Ile taka karta idzie?

Oficjalnie 21 dni, w praktyce 4-11 dni.

PIN otrzymamy, aktywując naszą kartę poprzez podanie nazwiska panieńskiego naszej mamy, o które zostaliśmy zapytani podczas składania wniosku o kartę.

Dodatkowo po otrzymaniu jednej karty i jej aktywacji, możemy zamówić w ten sposób pozostałe dwie karty i ostatecznie posiadać wszystkie 3 możliwe karty (w walutach EUR, USD i GBP). I to wszystko bez jakiejkolwiek opłaty.

Jaką sumę mogę wypłacić dziennie?

Można dokonać trzech wypłat po 250 Euro, co w sumie daje nam kwotę 750 Euro. Następne wypłaty możliwe po upłynięciu równych 24 godzin.

Jest też możliwość zamówienia karty wirtualnej (koszt 1.8 Euro), którą również będziemy mogli dokonać wpłat do bukmacherów czy zrobić zakupy w sklepach internetowych.

 

2. Drugim sposobem jest wypłata na konto bankowe, której koszt wynosi 10 Euro.

Czas oczekiwania to oficjalnie 3-8 dni, w praktyce to 2-3 dni robocze. Minimalnie możemy przelać 5 Euro.

Jeżeli wypłacamy pieniądze na konto bankowe w złotówkach, to polecamy dokonać wymiany innych walut na PLN wewnątrz Ecopayz, a dopiero wówczas zlecić wypłatę. Otrzymamy korzystniejszy kurs przewalutowania, niż zaproponowany nam przez nasz bank.

Jest możliwość wysyłania pieniędzy między użytkownikami ecoPayz, ale każdy musi posiadać status minimum Silver. Prowizja wynosi 1.5%, ale minimum 0.5 Euro i jest płacona przez nadawcę.

 

3. Doładowanie Revolut poprzez kartę fizyczną Ecopayz (prowizja 4%).

4. Doładowanie Skrill/Neteller poprzez kartę fizyczną Ecopayz  (prowizja 2.25%), a później jeszcze ewentualnie na Revolut bez prowizji (zaoszczędzimy 1,75%).

5. Zasilenie konta bukmachera np. Unibet i wypłata z buka przez Trustly na konto bankowe. Warto odczekać jeden, dwa dni i zagrać jeden lub dwa drobne zakłady.

——————————————————————-

A oto bukmacherzy, którzy akceptują ecoPayz, wraz z minimalną kwotą depozytu:

Ecopayz Bukmacherzy

1. Z najbardziej bezpieczną licencją MGA (Malta):

Betn1 (10 Eur)

Betsafe (10 Eur)

Betsson (25 zł)

SpinSports (40 zł)

Unibet (40 zł, wpłata natychmiastowa)

 

2. Pozostali:

32red (10 Eur) – konieczna zmiana DNS

ArgoSport (50 zł)

Bet2u (20 Eur)

Betboro (10 Eur) – konieczna zmiana DNS

Betonline (10 Usd) – konieczna zmiana DNS

Betworld (minimum 10 Euro, prowizja 2%)

Betzest (minimum 10 Euro) – konieczna zmiana DNS

Bookmaker (100 Usd) – konieczna zmiana DNS

Campobet (10 Eur)

Casiniabet (10 Eur)

Dafabet – konieczna zmiana DNS

Favbet (10 Pln / 10 Eur)

Intertops (10 Usd) – konieczna zmiana DNS

KTO.com (5 Eur)

Legolasbet (10 Eur)

LSBet (30 Usd) – konieczna zmiana DNS

Melbet (1 Eur, klon 1xbet)

Reloadbet

Svenbet (15 Eur)

Tornadobet (10 Eur)

 

U danego bukmachera wybieramy ecoPayz oraz kwotę depozytu. Następnie zostaniemy przekierowani na stronę systemu płatności. Po zalogowaniu się, będziemy jeszcze mogli wybrać z którego konta walutowego, ma nam pobrać pieniądze. Po zaakceptowaniu nasze konto u bukmachera natychmiast będzie doładowane.

Jeżeli Wasz ulubiony bukmacher nie ma jeszcze opcji płatności ecoPayz, to śmiało pytajcie na czacie buka czy też wysyłając maila, o możliwość dodania tej formy płatności. Im więcej takich zapytań, to tym większa szansa na pojawienie się ecoPayz w polu wpłaty/wypłaty.

Już podsumowując to do plusów ecoPayz na pewno należy czat na żywo oraz możliwość wprowadzenia dwuetapowej weryfikacji przy logowaniu.

Jedynie może martwić, że ecoPayz wraz ze Skrillem i Netellerem jest kontrolowane przez ten sam brytyjski organ, którym jest Financial Conduct Authority (FCA). Oby włodarze ecoPayz nie chcieli (lub nie byli zmuszeni) wycofać się niebawem z polskiego rynku.

———————————————————————-

I na koniec, już część mniej oficjalna i dwie wskazówki:

 

1. Możliwe jest zasilenie niezweryfikowanego konta ecoPayz i przesłanie pieniędzy do bukmachera (na przykład do Melbet).

 

2. Transfer pieniędzy z Ecopayz do Skrill

Najkorzystniej wychodzi wypłata z Ecopayz na konto bankowe, a następnie przelew z konta bankowego na konto Skrill.

Opcja bezpośredniego doładowania kartą, łączy się z prowizją 2.25% oraz przewalutowaniem, przy różnych walutach obu kont.

 

Otwarcie konta w Ecopayz

To tyle, mam nadzieję, że artykuł będzie dla Was przydatny. Prawdopodobnie pozostaliśmy jedyną stroną w branży bukmacherskiej, która nie reklamuje bukmacherów naziemnych. I nie zamierzamy tego zmieniać.

Buk Zapłać 😉

Podziel się informacją

Komentarze

    Dodaj komentarz

Logowanie

Newsletter

Ostatnie komentarze

    Shoutbox